Svoboda v hlavě

Nejlepší investice

Koupila jsem si pozemek. Musela jsem, byla to výhodná investice.

Můj pozemek má jeden ar. Nikdy jsem tam nebyla, ani mě to neláká. Nebudu tam žít, nebudu tam mít dům, nebudu tam nic pěstovat. Nebudu ho ani pronajímat, a dokonce je velmi pravděpodobné, že ho ani nikdy neuvidím.

V čem je tedy pro mě ta investice tak výhodná?

Můj pozemek leží na Sumatře a je to deštný prales. Můj ar pralesa teď nemůže koupit žádná společnost, která by ho vykácela a na jeho místě založila kdovíco. Rostliny, které se na něm nacházejí, vyprodukují denně kyslík pro devět set živých bytostí. Vedle toho poskytuje přístřeší a obživu řadě živočichů, včetně některých ohrožených druhů.

Příroda je prostor, ve kterém žijeme. Musíme, jinou možnost totiž nemáme. Potřebujeme jíst, pít, dýchat, abychom žili, a bez zdravé přírody to prostě nejde. Vztah mezi přírodou a lidmi je přímo úměrný: my lidé budeme právě tak zdraví, jak zdravá bude příroda. Bude-li příroda nemocná, budeme nemocní i my. Tak to prostě je a nejede přes to vlak.

Proto jsem investovala devět set korun českých. Koupila jsem za ně zdravé plíce sobě, svým dětem a stovkám dalších živých bytostí. Co si koupím příště?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *