Svoboda v hlavě

Proč nefunguje zákon přitažlivosti

Zákon přitažlivosti. Všichni ho známe a rozumíme mu. Je to přece jasné – co vysílám, to se mi vrací. Co mám v hlavě nastaveno, to se mi zhmotňuje. Tak proč si sakra něco přeju a ono pořád nic?

Asi takhle – zákon přitažlivosti funguje, ať o něm víme, nebo ne. Je to zkrátka přírodní zákon jako kterýkoli jiný. Například Newtonovy zákony taky nepřestanou fungovat jen proto, že od dob, kdy jsme seděli ve školních lavicích, už uplynula řádná doba a my jsme zapomněli jejich znění. Přesto můžeme mít někdy pocit, že zrovna mně to teda ale fakt nejde.

Dobrá zpráva je tato: funguje to. Ale…

Těch „ale“ je tady několik a v tomto článku bych se chtěla zabývat jen jedním z nich. A tím je – jak to říct jednoduše – zkrátka psychická pohoda, klid, spokojenost. Proč je zrovna tohle tak důležité?

Pokud cítíš jakoukoli psychickou nepohodu, stres, úzkost, obavy, strach, deprese či cokoli jiného, jsi v tu chvíli ovládána tím, co pracovně nazývám energií strachu. Můžeš si do hlavy nasadit třeba tisíc pozitivních afirmací, ale pokud v souvislosti se svým přáním cítíš strach (nebo jinou podobnou emoci), zhmotňuje se právě to. V emocích se totiž skrývá naše opravdová síla, náš opravdový život. A stejně jako není možné vypnout třeba gravitační zákon, když se nám zrovna nehodí, nelze vypnout ani zákon přitažlivosti. Pokud se tedy necháváš svírat strachem z toho, že nenajdeš práci, pak se děje to, že nenacházíš práci. Jestliže se bojíš, že tě opustí manžel, jednoho dne se to opravdu stane.

Když tohle někomu řeknu, obvykle následuje tato otázka: „A jak se teda mám toho strachu zbavit?“
„Nijak,“ odpovídám na to já, dívajíc se na tázavě zdvižené obočí:-)

Budeš-li pracovat na tom, aby ses něčeho zbavila, investuješ čas a energii právě do toho, čeho se chceš zbavit, a tím to celé ještě posiluješ. Moje rada tedy zní: Nevěnuj pozornost tomu, co nechceš. Místo toho dělej jedinou věc – udržuj se v psychické pohodě.

Zní to jednoduše, ale je to nejtěžší úkol na světě. Každý den na nás čeká nekonečná řada příležitostí s potenciálem vyhodit nás z konceptu. Nenech se tím vykolejit a pořád se ptej: „Co pro sebe v tuto chvíli udělám, aby mi bylo dobře?“ Měj v hlavě stále tuto otázku, nacházej na ni odpovědi a realizuj to.

Otázka „Co  pro sebe v tuto chvíli udělám, aby mi bylo dobře?“ je klíč. Klíč k dlouhodobé psychické pohodě a spokojenosti. A tato spokojenost je klíčem ke všemu dalšímu, ke zhmotnění všeho, co si v životě přeješ.

Je to jednoduchá rovnice: Jestli chceš, aby se realizovala tvoje přání, abys dosahovala svých cílů, pracuj na tom, aby ti bylo dobře. Každý den.

Tak hurá do toho! Co pro sebe dnes uděláš, aby ti bylo dobře?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *